مقالات

آیا تویوتا کرولا ارزش خریدن دارد؟

ایا تویوتا کرولا ارزش خرید دارد؟

تویوتا کرولا در سال ۱۹۶۶ توسط شرکت سازنده آن تولید شد. از زمان تولید این ماشین تا به حال ۱۲ نسل از آن‌ها راهی بازار شده‌اند. تویوتا کرولا برای رفع نیاز‌های شهری کاملاً مناسب است. لوازم یدکی کرولا کیفیت بالای و استهلاک پایینی دارد. شرکت تولید‌کننده تویوتا کرولا، در سری‌های جدید نواقص و ایرادات سری‌های قبلی را رفع کرده است. دو مدل تویوتا کرولا ایکس‌ال‌آی (Toyota Corolla XLI) و تویوتا کرولا جی‌ال‌آی (Toyota Corolla GLI) از مدل هایی هستند که در بازار ایران عرضه می شوند. با مطالعه این مطلب همه چیز در مورد کرولا روشن خواهد شد. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مزایا و معایب تویوتا کرولا

ماشین‌ها مانند بسیاری از محصولات دیگر در کنار مزایا و امکانات مثبت از معایبی نیز برخوردار هستند. در ادامه به شرح معایب و مزایای این خودرو خواهیم پرداخت.

تویوتا کرولا

 

مزایای تویوتا کرولا

ماشین تویوتا کرولا در تمامی ۱۲ سری که تا کنون راهی بازار کرده است، سعی داشته معایب و نواقص سری‌های پیشین را اصلاح کند. این شرکت در انجام این کار تا حدود زیادی موفق بوده است. مزایای این خودرو به شرح زیر هستند:

کابین جادار و صندلی ‌های راحت

فضای داخلی تویوتا کرولا برای سرنشینان جلو و عقب کاملاً مناسب است. طراحی صندلی‌های تویوتا کرولا به گونه‌ای انجام شده است که به ستون فقرات سرنشینان هیچ آسیبی وارد نمی‌کند؛ به همین دلیل گزینه مناسبی برای سفر‌های طولانی مدت است. از دیگر مزیت‌های کابین این ماشین می‌توان به طراحی مناسب آن برای افراد بلند قد اشاره کرد. خانواده‌های پرجمعیت می‌توانند این ماشین را به خاطر فضای زیاد صندوق عقب آن انتخاب کنند.

تویوتا کرولا علاوه بر ماشین خانوادگی، گزینه مناسبی برای استفاده به عنوان ماشین شرکت است. ماشین‌هایی که در اختیار شرکت‌ها هستند، به طور مداوم رفت و آمد می‌کنند. از آنجایی که استهلاک این ماشین کم است برای این منظور عملکرد خوبی خواهد داشت. کابین راحت و مناسب و استهلاک کم، این ماشین را علاوه بر خانواده‌ها، به انتخابی مناسب برای شرکت‌ها نیز تبدیل کرده است. کابین راحت و مناسب این ماشین، می‌تواند تا حدودی به این سؤال که آیا تویوتا کرولا ارزش خرید دارد یا خیر پاسخ دهد.

 

کابین تویوتا کرولا

 

استاندارد‌های ایمنی عالی

تویوتا کرولا یکی از ایمن‌ترین ماشین‌های موجود است. این ماشین برخلاف امکانات رفاهی سطح متوسط، ایمنی بسیار بالایی دارد. به طوری که در آزمایش خودرو اروپا امتیاز قابل قبولی دریافت کرده است.

سایر مقاله ها  بازسازی خیره کننده تویوتا لندکروز FJ 40

 

 

 

کروز کنترل هوشمند

بسیاری از حوادث رانندگی، به دلیل سرعت بالا اتفاق می‌افتد. کروز کنترل ماشین تویوتا کرولا هوشمند است. تفاوت کروز کنترل‌های هوشمند، با کروز کنترل‌های معمولی در فاصله‌ای است که کروز کنترل هوشمند با ماشین جلویی حفظ می‌کند. مجهز بودن به کروز کنترل هوشمند، هنگام رانندگی با سرعت بالا، احتمال ایجاد تصادف را کاهش می‌دهد.

 

کروز کنترل کرولا

 

حسگر تشخیص عابر پیاده

یکی دیگر از امکانات ایمنی تویوتا کرولا، حسگر تشخیص عابر پیاده است. اتومبیل مجهز به این سیستم در صورت تشخیص عابر در مقابل خود، به صورت خودکار ماشین را متوقف می‌کند. اقدام خودکار این حسگر، می‌تواند از بروز سانحه در صورت حواس پرتی راننده، جلوگیری کند.

سیستم هشدار دهنده خروج از مسیر

بسیاری از خسارت‌های جانی جبران ناپذیر در اثر انحراف از جاده اتفاق می‌افتد. سیستم هشدار دهنده خروج از مسیر، در صورتی که راننده خواب آلود یا ناهوشیار، به خطوط کناری جاده نزدیک شود، فعال می‌گردد. عملکرد این سیستم به این صورت است که با لرزش فرمان و صندلی، راننده را از انحراف مسیر و نزدیکی به خطوط کنار جاده آگاه می‌سازد.

 

سنسور تشخیص عابر پیاده

 

صندلی ‌های ایمن

صندلی‌های تویوتا کرولا طوری طراحی شده‌اند که هنگام بروز تصادف، کمترین آسیب به گردن و ستون فقرات سرنشینان وارد شود؛ همچنین کمربند‌های ایمنی این ماشین در صورت بروز حادثه، به کاهش خسارت‌های جانی کمک می‌کنند.

کیسه هوا ایمنی

خودرو تویوتا کرولا دارای ۸ کیسه هوا ایمنی است. این کیسه‌ها در قسمت‌های مختلف کابین تعبیه شده‌اند. وجود این تعداد کیسه هوا ایمنی، خسارت‌های جانی ناشی از سوانح را به حداقل می‌رساند.

 

کیسه هوا کرولا

 

کنترل‌ های صوتی

کنترل‌های صوتی در اکثر ماشین‌ها عملکرد خوبی ندارد. سیستمی‌های کنترل صوتی که در این ماشین به کار برده شده است، برخلاف سایر خودرو‌ها، خوب عمل می‌کنند. در کنار سیستم کنترل صوتی، سیستم آموزشی اختیاری نیز وجود دارد که باعث بهتر شدن عملکرد این سیستم می‌شود. این سیستم کمکی به تشخیص بهتر صدای شما کمک می‌کند؛ همچنین به منظور افزایش دسترسی شما به کنترل‌های صوتی و استفاده بهتر از این سیستم، اپلیکیشنی به نام entun طراحی شده است. در صورتی که دارای گوشی آیفون هستید، می‌توانید از اپلیکیشن سیری استفاده کنید.

امکانات کمکی راننده

خودرو‌های تویوتا کرولا، مجهز به سیستم‌های کمک راننده هستند. وجود این سیستم‌ها راحتی رانندگی با این خودرو را افزایش می‌دهد. این امکانات، بیشتر مناسب یخبندان‌ها است. در این شرایط وجود این امکانات، بسیار مفید خواهد بود. سیستم‌های کنترل پایداری خودرو و کنترل کشش خودرو، از سری امکانات کمک راننده است. در ادامه در مورد این سیستم‌ها بیشتر توضیح خواهیم داد.

سایر مقاله ها  معرفی تویوتا لند کروز و اینکه آیا ارزش خرید دارد؟

سیستم کنترل پایداری خودرو

بسیاری از سوانح رانندگی به دلیل لغزندگی جاده‌ها و انحراف خودرو در شرایط آب و هوایی نامساعد اتفاق می‌افتد. وجود این سیستم باعث افزایش ایمنی ماشین، در شرایط آب و هوای نامناسب می‌شود. از فواید این سیستم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.
• افزایش کنترل ماشین در پیچ و خم‌های تند، جاده‌های برفی، بارانی و لغزنده
• کاهش احتمال انحراف از جاده در شرایط آب و هوایی نامناسب و بد

امکانات رفاهی مطلوب

خودرو تویوتا کرولا، از امکانات رفاهی زیادی برخوردار نیست. با این وجود تجهزات رفاهی پایه‌ای در این خودرو وجود دارد. از امکانات رفاهی خودرو تویوتا کرولا می‌توان به سانروف یا سقف بازشو، آینه جانبی تاشو با امکان تنظیم برقی، سیستم استارت دکمه‌ای، سیستم ورود بدون استفاده از کلید، سیستم تهویه خودکار و… اشاره کرد.

سیستم نور در روز یا دی لایت، از دیگر امکانات این خودرو است. ارتفاع نور این سیستم به صورت اتوماتیک تنظیم می‌شود. اگرچه این امکان در اکثر خودرو‌های خارجی وجود دارد، اما ماشین‌های ایرانی مجهز به این سیستم نیستند.

 

داشبورد کرولا

 

معایب تویوتا کرولا

از آنجایی که تویوتا کرولا در واقع یک خودرو اقتصادی است، وجود نواقص و معایب در بخش‌های مختلف آن چیز عجیبی نیست. این خودروبا توجه به هدفی که برای آن تولید شده است خودرو بدی نیست، اما اگر بخواهیم این خودرو را با سایر رقبای آن مقایسه کنیم با معایب زیادی روبرو خواهیم شد. از جمله این معایب می‌توان به عملکرد فنی ضعیف‌تر، آپشن‌ها و امکانات رفاهی کمتر و بازار خریدوفروش ضعیف‌تر نسبت به سایر رقبا اشاره کرد.

مقایسه کرولا با رقبا

خودرو‌های خارجی، مدت زیادی است که در بازار‌های ایران خرید و فروش می‌شوند. تویوتا کرولا یکی از این خودرو‌ها است که به دلیل امکانات مطلوب و قیمت به صرفه، خودرو مناسبی به نظر می‌رسد. اما این ماشین مثل هر محصول دیگری داری رقیبانی است. در ادامه به بررسی کرولا و رقیب آن کیا سراتو خواهیم پرداخت.

 

رقبای تویوتا کرولا

 

تفاوت کیا سراتو و تویوتا کرولا

بیشترین تفاوت ماشین کیا سراتو و تویوتا کرولا مربوط به ظاهر آن‌ها است. کیا سراتو نسبت به تویوتا کرولا ظاهر مدرن‌تری دارد. این تفاوت باعث شده، کیا سراتو در بین جوانان محبوب‌تر شود. کیا سراتو علاوه بر ظاهر بهتر مزایای دیگری نسبت به تویوتا کرولا دارد. امکانات رفاهی بیشتر و لذت رانندگی از دیگر مواردی است که کیا سراتو را به انتخاب بهتری نسبت به تویوتا کرولا تبدیل کرده است.

سایر مقاله ها  مقایسه جامع تویوتا کرولا با النترا

با این وجود نمی‌توان از مزایای تویوتا کرولا نیز چشم‌پوشی کرد. خودروی تویوتا کرولا شاید ظاهر مدرنی نداشته باشد، اما از امکانات ایمنی بسیار بالایی برخوردار است. این مسأله برای کسانی که ماشین را برای سفرهای خانوادگی تهیه می‌کنند، اهمیت بیشتری دارد. علاوه بر ایمنی بالا، تویوتا کرولا نسبت به کیاسراتو از سواری نرم‌تر، کیفیت ساخت بالاتر و استهلاک کمتری برخوردار است.

به طور کلی اگر به دنبال یک ماشین راحت و استانداری هستید که به رسیدگی در فواصل زمانی کوتاه نیاز ندارد، تویوتا کرولا نسبت به کیا سراتو انتخاب بهتری است. این ماشین می‌تواند سال‌های طولانی به عنوان وسیله نقلیه کم دردسر، مورد استفاده قرار بگیرد.

 

تجربه رانندگی با تویوتا کرولا

تویوتا کرولا یک ماشین جمع وجور و مناسب برای سفر‌های داخل شهری است. از آن جایی که این ماشین، یک محصول اقتصادی به شمار می‌آید، خالی از عیب نیست. با این وجود مزایایی مانند کابین مناسب و امکانات کمک راننده، تجربه رانندگی با این ماشین را لذت بخش کرده است. طراحی صندلی‌های این ماشین، هنگام رانندگی در مسیر‌های طولانی مشکلی برای راننده به وجود نخواهد آورد. کابین این ماشین طوری طراحی شده است که رانندگان بلند قد برای نشستن در آن دچار مشکل نشوند. این در حالی است که بیشتر ماشین‌ها برای سرنشینان بلند قد مناسب نیستند.

ایمنی بالای این ماشین که با تعبیه تعداد زیادی کیسه هوا و کمربند و سیستم‌های کمک راننده، تضمین شده است، به راننده این اجازه را می‌دهد که با خیالی آسوده از این ماشین استفاده کند و از رانندگی خود لذت ببرد.

 

تجربه رانندگی کرولا

 

سخن پایانی

خریداران ماشین هنگام خرید، قبل از هر چیز باید انتظاری را که از یک خودرو خوب دارند را در نظر بگیرند. مقایسه زمانی مفید خواهد بود که بین ماشین‌هایی با اپشن‌های مورد نظر شما انجام بگیرد. در این مقاله با بررسی تخصصی کرولا، سعی کردیم به خریداران برای پاسخ به این سؤال که آیا تویوتا کرولا ارزش خریدن دارد، کمک کنیم. در صورتی که تجربه استفاده از این خودرو را دارید، تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + 16 =